Pytania i odpowiedzi

Przewodnik do pobrania (pdf) - pokazujemy na przykładach kolejne etapy licytacji z punktu widzenia użytkownika internetowego.


Video - jak wygląda licytacja Live :

 


Video - licytacja Live z ceną rezerwową:


REJESTRACJA NA AUKCJĘ LIVE


Aby brać udział w aukcji oraz składać limity należy:

1. Zarejestrować się na stronie  Domu Aukcyjnego Agra-Art.

Rejestracja daje dostęp do usług Agra-Art takich jak Aukcje Online, Galeria Ofertowa oraz Aukcje Live. Osoby, które dokonały wcześniej rejestracji, są naszymi klientami i pamiętają login, email oraz hasło uzyskane przy rejestracji mogą pominąć ten krok.


2. Trzeba uzyskać status Vip - najłatwiej można to zrobić przez przesłanie nam mailem swoich danych osobowych lub skanu dokumetu tożsamości (na [email protected])


3. Logowanie i rejestracja na aukcję w Onebid.pl. Wchodzimy na stronę http://agraart.onebid.pl/auctions/i klikamy na zielony klawisz logowania (w prawym górnym rogu strony)
Podajemy adres email i hasło (użyte przy rejestracji na agraart.pl).
Klikamy na żółty klawisz z napisem Rejestracja - i uzupełniamy wymagane dane, klikamy na dole strony „Zarejestruj” i .. gotowe.Tutaj możesz się zarejestrować na Agra-Art (agraart.pl)
W przypadku problemów, prosimy o kontakt z nami - Agra-Art SA - [email protected]

Limit jest to maksymalna kwota, jaką gotowy jesteś zapłacić za daną pozycję. 


Limity są tajne i znane tylko Tobie oraz organizatorowi aukcji, można je także dowolnie modyfikować i usuwać. 
Po dodaniu zmian w limitach należy zaakceptować kartę limitów
Niezaakceptowane limity nie będą brały udziału w licytacji, dopiero zaakceptowana karta limitów jest ważna.
W trakcie trwania licytacji na żywo system automatycznie będzie podbijał cenę w Twoim imieniu aż do Limitu określonego przez Ciebie.
W przypadku złożenia na daną pozycję dwóch limitów na taką samą kwotę pierwszeństwo ma limit wcześniejszy.

Przykład

Załóżmy, że nie możesz brać udziału w aukcji, w czasie w którym się odbywa. 
Możesz wówczas złożyć zlecenie na dany obiekt (albo na kilka) z limitem ceny. 
Załóżmy, że obiekt, który Cię interesuje ma cenę wywoławczą 5000 zł. 
Ty chcesz go kupić za maksimum  8000 zł. Składasz więc zlecenie z limitem do 8000. Oznacza to, że w przypadku licytacji system automatycznie będzie w Twoim imieniu licytował albo dopóki wygra licytację, albo do granicy limitu. 
Nie oznacza to, że Twój limit będzie wykorzystany do maksimum - licytacja może zakończyć się przecież na niższym poziomie (np. 7000 zl).


Twoje zlecenia z limitem zawiera KARTA LIMITÓW (zob. poniżej):

PAMIĘTAJ:

  • Limity muszą być zaakceptowane przez Administratora. 

  • Zlecenia z limitem można składać w ograniczonym czasie do 1 godziny przed aukcją.
  • Jeżeli ktoś inny złoży zlecenie na ten sam obiekt, wówczas jego licytacja rozpocznie się od ceny ustalonej najpierw przez zlecenia.
  • Jeżeli pojawią się dwa zlecenia o tej samej wysokości, wówczas decyduje czas złożenia - wcześniejsze wygrywa.

Aby przejść do złożenia zlecenia z limitem, najlepiej wejść na galerię obiektów, poprzez link : Lista Pozycji  • W licytacji na żywo mogą brać udział tylko klienci, którzy dokończyli proces rejestracji - mają konto w systemie Agra-Art oraz nadany status Vip (więcej w zakładce o Rejestracji).
  • Aby brać udział w licytacji na żywo należy się zalogować i przejść do zakładki LICYTACJA
  • Jeśli aukcja na żywo jeszcze się nie rozpoczęła lub właśnie została zakończona, na ekranie pojawi się informacja że licytacja na żywo jest niedostępna. 
  • W przypadku aktywnej aukcji, po uzyskaniu połączenia (zwykle 2-3 sekundy) pojawi się aktualnie licytowana pozycja: zdjęcie, nazwa, krótki opis, aktualna cena, aktualny zwycięzca (Sala, Internet lub Ty).
  • Aby brać udział w licytacji na żywo należy kliknąć na duży przycisk 'LICYTUJ'. Po kliknięciu zobaczysz zmianę aktualnej ceny i informację o zwycięzcy.
  • Jeśli w Twoim imieniu licytuje system (złożyłeś limit) także będziesz widział na ekranie informację WYGRYWASZ A kiedy Ty wygrywasz licytację wygląda to tak:


COFNIĘCIE OFERTY


Może się zdarzyć przy dynamicznej licytacji, że Internauta zalicytuje równocześnie z osobami na sali i Aukcjoner będzie musiał wybrać arbitralnie czyja oferta jest pierwsza (zgodnie z regulaminem aukcji decyzja Aukcjonera jest ostateczna). Jeżeli wybierze kogoś na sali, wówczas oferta osoby w internecie zostanie usunięta i pojawi się stosowny komunikat: „Pierwszeństwo oferty z sali”.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas logowania, rejestracji i licytacji drogą internetową zawsze stosujemy szyfrowaną transmisję danych kluczem SSL. Ponadto, wszystkie dane zapisane w bazie danych są szyfrowane, a system zabezpiecza bazy danych przed ujawnieniem ważnych informacji bądź uzyskaniem do nich dostępu osobom trzecim.

ROZLICZENIE

Po zakończonej aukcji każdy jej uczestnik, który aktywnie brał udział w licytacji otrzyma  emailem podsumowanie zawierające wszystkie obiekty, które licytował, z wyszczególnieniem tych, które wygrał. W podsumowaniu będzie podana łączna kwota do zapłaty ( z doliczoną opłatą aukcyjną) oraz numer konta do przelewu. Podsumowanie aukcji nie jest fakturą.


ODBIÓR OBIEKTÓW

Odbiór zakupionych prac należy uzgadniać z Domem Aukcyjnym. Nie wszystkie  obiekty możemy wysłać pocztą kurierską - ze względu na dużą wartość, bądź kruche ramy. Najbardziej preferowaną formą jest odbiór osobisty, ale każdy przypadek jest inny, dlatego najlepsze są indywidualne ustalenia.